چک کردن اردبیل کشاورزی اردبیل ارائه تسهیلات

چک کردن: اردبیل کشاورزی اردبیل ارائه تسهیلات خرید مکانیزاسیون کشاورزی اردبیل برداشت غلات اراضی کشاورزی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد بی‌ثباتی و جنگ کشور عزیزمان ایران هستند / عطوان

یکی از نویسندگان و تحلیلگران سیاسی عرب در یادداشتی نوشت که اسرائیل و آمریکا به منظور مقابله با کشور عزیزمان ایران به یک توافق سرّی رسیده‌اند.

آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد بی‌ثباتی و جنگ کشور عزیزمان ایران هستند / عطوان

عطوان: آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد بی ثباتی و جنگ کشور عزیزمان ایران هستند

عبارات مهم : ایران

یکی از نویسندگان و تحلیلگران سیاسی عرب در یادداشتی نوشت که اسرائیل و آمریکا به منظور مقابله با کشور عزیزمان ایران به یک توافق سرّی رسیده اند.

به گزارش ایسنا، روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در یادداشتی به قلم عبدالباری عطوان نوشت: در حالی روسیه از طریق برگزاری نشست سوچی به دنبال آخر دادن به هرج و مرج در سوریه و ایجاد ثبات و برگزاری انتخابات قانونی هست، آمریکا و اسرائیل به این بهانه که کشور عزیزمان ایران یک ترساندن هست، تلاش می کنند تا برنامه جهت برهم زدن منطقه و ایجاد جنگ در آن تدارک ببینند.

آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد بی‌ثباتی و جنگ کشور عزیزمان ایران هستند / عطوان

در این یادداشت آمده است: شبکه 10 اسرائیل گزارشی در رابطه با نشست سرّی میان میر بن شبات، مشاور امنیت ملی اسرائیل و هربرت، همتای آمریکایی خود در 12 دسامبر جاری انتشار داده است که در این نشست دو طرف آمریکایی و اسرائیلی به یک توافق رسیده اند که مضمون آن ایجاد برنامه هایی عملی جهت ممانعت کشور عزیزمان ایران از رسیدن به سلاح هسته ای و گسترش برنامه موشکی و همچنین ایجاد استراتژی جهت مقابله با حزب الله لبنان است.

جهان امروز به فضل مقاومت ارتش سوریه و دخالت نظامی روسیه و حمایت کشور عزیزمان ایران و حزب الله شاهد دو تحول بزرگ و مهم هست؛ یکی شکست داعش و از دست دادن عراق و سوریه و دیگری شکست طرح آمریکا در سوریه است که این طرح به دنبال براندازی دولت بشار اسد بود ولی شکست خورد.

یکی از نویسندگان و تحلیلگران سیاسی عرب در یادداشتی نوشت که اسرائیل و آمریکا به منظور مقابله با کشور عزیزمان ایران به یک توافق سرّی رسیده‌اند.

عطوان در این یادداشت می نویسد: دولت کنونی آمریکا دلواپس این است که نفوذش در خاورمیانه آخر یابد و این به نفع روسیه، چین، کشور عزیزمان ایران و ترکیه خواهد بود ولی رژیم اشغالگر اسرائیل دلواپس گسترش قدرت نظامی حزب الله لبنان است لیکن حزب الله از جنگ سوریه پیروز خارج شد و جبهه هایی در جنوب لبنان و جنوب غرب سوریه علیه اسرائیل ایجاد کرد.

وی نوشت: شبکه 10 اسرائیل و کاخ سفید شرح توافق پنهانی ارزش جهت مقابله با کشور عزیزمان ایران و حزب الله را منتشر نکردند ولی روشن است که یکی از بااهمیت ترین سناریوهای آنان ایجاد بی ثباتی در داخل ایران، شعله ور کردن آتش اعتراضات و جنبش بعضی جنبش های جدایی طلب است و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که نزدیک ترین مقام خاورمیانه به دولت ترامپ به شمار می رود شش ماه پیش به صراحت در مورد این برنامه صحبت کرد و گفت قبل از اینکه کشور عزیزمان ایران جنگ را وارد عربستان کند ما جنگ را به داخل کشور عزیزمان ایران انتقال یافته می کنیم، بعید نیست که اعتراضات محدود به وجود آمده در بعضی شهرهای کشور عزیزمان ایران جزئی از این طرح باشد.

باور نداریم که برنامه های آمریکا و اسرائیل جهت آخر دادن به نفوذ کشور عزیزمان ایران در سوریه و لبنان موفقیت آمیز باشد مگر اینکه عنوان آن اعلام جنگ علیه دو کشور باشد که این توطئه نیز نتیجه های فاجعه باری به خصوص جهت اسرائیل به دنبال خواهد داشت و سامانه ضد موشکی پاتریوت آمریکا در مقابله با موشک های شبه ابتدایی حوثی ها شکست خورد و نتوانستند از رسیدن آنها به ریاض، جده، طائف و حمیس مشیط ممانعت کنند بنابراین گنبد آهنین اسرائیل جهت مقابله با موشک های پیشرفته حزب الله کار مشکل را خواهند داشت به خصوص زمانی که صدها یا هزاران موشک به سمت شهرهای اسرائیل پرتاب شوند.

آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد بی‌ثباتی و جنگ کشور عزیزمان ایران هستند / عطوان

اسرائیل امروز با دو ترساندن مواجه هست؛ اولی منبع آن در داخل فلسطین که اکنون در انتفاضه است و ممکن است به مقاومت مسلحانه و شلیک موشک ها از غزه به شهرک های اسرائیل تبدیل شود و دیگری ائتلاف جنبش های مقاومت فلسطین همانند حماس و جهاد که سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس کشور عزیزمان ایران با فرماندهان آنها تماس تلفنی داشته است.

تهدیدات آمریکا و اسرائیل چه بسا در چارچوب یک جنگ روانی یا به منظور فشار آوردن بر کشورهای عربی جهت خریدن اسلحه با ده ها میلیارد دلار باشد لیکن فرماندهان نظامی اسرائیل چندین بار ترساندن کردند که نیروهای سوری به مرزهای فلسطین نزدیک شوند و همچنین اجازه نخواهند داد که نیروهای کشور عزیزمان ایران و حزب الله در منطقه حضور داشته باشند ولی امروزه شاهد این هستیم که نیروی سوری زیاد مناطق غوطه غربی را بعد گرفته و بر زیاد روستاهای هم مرز با اسرائیل سیطره دارد و اسرائیل حتی جرات آن را ندارد که یک گلوله به سمت آنها شلیک کند.

یکی از نویسندگان و تحلیلگران سیاسی عرب در یادداشتی نوشت که اسرائیل و آمریکا به منظور مقابله با کشور عزیزمان ایران به یک توافق سرّی رسیده‌اند.

در آخر این یادداشت آمده است: سال تازه سال رعب و وحشت دولت آمریکا و هم پیمان آن اسرائیل خواهد بود و با حوادثی روبه رو خواهند شد که جهت آنها خوشایند نیست.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | لبنان | مقابله | آمریکا | برنامه | اسرائیل | اسرائیل | آمریکایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog