چک کردن اردبیل کشاورزی اردبیل ارائه تسهیلات

چک کردن: اردبیل کشاورزی اردبیل ارائه تسهیلات خرید مکانیزاسیون کشاورزی اردبیل برداشت غلات اراضی کشاورزی

گت بلاگز اردبیل ارائه 50 میلیارد تومان تسهیلات خرید مکانیزاسیون کشاورزی در اردبیل

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: سال گذشته بیش از ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مکانیزاسیون کشاورزی در استان اردبیل پرداخت شده است هست.

ارائه 50 میلیارد تومان تسهیلات خرید مکانیزاسیون کشاورزی در اردبیل

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، عدیل سروی در نخستین جلسه ستاد برداشت غلات و کلزای استان اردبیل اظهار کرد: در سال زراعی جاری 299 هزار و 400 هکتار از اراضی حاصلخیز کشاورزی استان به زیرکشت گندم آبی و دیم رفته است که آینده نگری می کنیم از این میزان سطح زیرکشت از نظر آماری راندمان، بیش از 664 هزار تن گندم برداشت کنیم.

وی با اشاره به میزان عملکرد گندم آبی و دیم در استان افزود: میانگین عملکرد گندم آبی در استان چهار هزار و 448 کیلوگرم در هکتار و در اراضی دیم یک هزار و 546 کیلوگیرم در هکتار است که آینده نگری می کنیم در سال زراعی جاری میزان خرید گندم به بیش از 530 هزار تن برسد.

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل در خصوص آمار سطح زیرکشت و آینده نگری عملکرد زارعت جو در سال تازه بیان کرد: در مجموع 87 هزار هکتار از اراضی مستعد استان به زیر کشت جو رفته و میانگین عملکرد مزارع آبی نیز سه هزار و 431 کیلوگرم در هکتار و اراضی دیم یک هزار و 401 کیلوگرم در هکتار است که آینده نگری می کنیم امسال 167 هزار تن خرید جو داشته باشیم.

ارائه 50 میلیارد تومان تسهیلات خرید مکانیزاسیون کشاورزی در اردبیل

سروی در خصوص اوضاع ناوگان برداشت غلات در استان بیان کرد: در سال 95 افزون بر 50 میلیارد تومان تسهیلات خرید مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت شده است و زیاد کردن ماشین آلات کشاورزی و به خصوص کمباینهای مجهز برداشت عملاً باعث زیاد کردن کارکرد تولید شده است است.

وی اظهار کرد: اصلاح و معرفی ارقام با تولید اوج و مقاوم به آفات و امراض به وسیله محققین استان، اجرای نظام نوین ترویج کشاورزی و رعایت اصول تغذیه گیاهی اقداماتی اساسی در زیاد کردن تولید گندم در استان بوده و ناوگان مکانیزاسیون برداشت استان یکی از ناوگانهای مجهز و مطرح کشور است که در این راستا علاوه بر برداشت کامل غلات و سایر محصولات استان هر سال به بیش از هشت استان دیگر نیز در امر برداشت کمک می کند.

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: در حال حاضر تعداد کمباین های موجود استان یک هزار و 323 دستگاه است که بعد از اخذ معاینه فنی و برطرف ایرادات احتمالی برداشت مکانیزه را به عالی ترین نحو ممکن با نظارت کارشناسان و مهندسین ناظر برداشت انجام خواهند داد و نظارت دقیقی نیز بر کمباینهای مهاجر نیز در این زمینه اعمال خواهد شد.

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: سال گذشته بیش از ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مکانیزاسیون کشاورزی در استان اردبیل پرداخت شده است هست.

انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: اردبیل | کشاورزی | اردبیل | ارائه تسهیلات | خرید مکانیزاسیون | کشاورزی اردبیل | برداشت غلات | اراضی کشاورزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog